    KYOCERA AVX 12067A6R8BAT2A
    Part No.:
    12067A6R8BAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12067A6R8BAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 6.8PF 500V C0G/NP0 1206
    Series:
    KGM - C0G
    Capacitance:
    6.8 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    500V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12067A6R8BAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12067A6R8BAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12067A6R8BAT2A?
    Image 12067A6R8BAT2A
    Part Number 12067A6R8BAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 6.8 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)