    KYOCERA AVX 12067A2R0CAT2A
    Part No.:
    12067A2R0CAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12067A2R0CAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER SMD
    Capacitance:
    2 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage - Rated:
    500V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12067A2R0CAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12067A2R0CAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12067A2R0CAT2A?
    Image 12067A2R0CAT2A
    Part Number 12067A2R0CAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 2 pF
    Tolerance ±0.25pF
    Voltage - Rated 500V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)