    KYOCERA AVX 12065E334KAT4A
    Part No.:
    12065E334KAT4A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12065E334KAT4A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1206
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    Z5U
    Operating Temperature:
    10°C ~ 85°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12065E334KAT4A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12065E334KAT4A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12065E334KAT4A?
    Image 12065E334KAT4A
    Part Number 12065E334KAT4A
    Product Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient Z5U
    Operating Temperature 10°C ~ 85°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)