    KYOCERA AVX 12065C822JAT2A
    Part No.:
    12065C822JAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12065C822JAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 8200PF 50V X7R 1206
    Capacitance:
    8200 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12065C822JAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12065C822JAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12065C822JAT2A?
    Image 12065C822JAT2A
    Part Number 12065C822JAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 8200 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)