    KYOCERA AVX 12065C682K4T2A
    Part No.:
    12065C682K4T2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12065C682K4T2A.pdf
    Description:
    CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12065C682K4T2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12065C682K4T2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12065C682K4T2A?
    Image 12065C682K4T2A
    Part Number 12065C682K4T2A
    Product Status Active
    Capacitance 6800 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)