    KYOCERA AVX 12065C104M4Z2A
    Part No.:
    12065C104M4Z2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12065C104M4Z2A.pdf
    Description:
    CAP CER SMD
    Series:
    FLEXITERM®
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12065C104M4Z2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12065C104M4Z2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12065C104M4Z2A?
    Image 12065C104M4Z2A
    Part Number 12065C104M4Z2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series FLEXITERM®
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Soft Termination
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)