    KYOCERA AVX 12063F104K4T2A
    Part No.:
    12063F104K4T2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12063F104K4T2A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.1UF 25V X8R 1206
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X8R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    High Temperature
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.050" (1.27mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12063F104K4T2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12063F104K4T2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12063F104K4T2A?
    Image 12063F104K4T2A
    Part Number 12063F104K4T2A
    Product Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X8R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features High Temperature
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)