    KYOCERA AVX 12063E224MAT2A
    Part No.:
    12063E224MAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12063E224MAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.22UF 25V Z5U 1206
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    Z5U
    Operating Temperature:
    10°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12063E224MAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12063E224MAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12063E224MAT2A?
    Image 12063E224MAT2A
    Part Number 12063E224MAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient Z5U
    Operating Temperature 10°C ~ 85°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)