    KYOCERA AVX 12063C274MAT2A
    Part No.:
    12063C274MAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12063C274MAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.27UF 25V X7R 1206
    Capacitance:
    0.27 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12063C274MAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12063C274MAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12063C274MAT2A?
    Image 12063C274MAT2A
    Part Number 12063C274MAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 0.27 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)