    KYOCERA AVX 12062C392KAZ2A
    Part No.:
    12062C392KAZ2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12062C392KAZ2A.pdf
    Description:
    CAP CER 3900PF 200V X7R 1206
    Capacitance:
    3900 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12062C392KAZ2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12062C392KAZ2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12062C392KAZ2A?
    Image 12062C392KAZ2A
    Part Number 12062C392KAZ2A
    Product Status Active
    Capacitance 3900 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)