    KYOCERA AVX 12061C103K4T4A
    Part No.:
    12061C103K4T4A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12061C103K4T4A.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12061C103K4T4A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12061C103K4T4A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12061C103K4T4A?
    Image 12061C103K4T4A
    Part Number 12061C103K4T4A
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)