    KYOCERA AVX 12061A240JAT2A
    Part No.:
    12061A240JAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED12061A240JAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 24PF 100V NP0 1206
    Capacitance:
    24 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 12061A240JAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 12061A240JAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 12061A240JAT2A?
    Image 12061A240JAT2A
    Part Number 12061A240JAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 24 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)