    KYOCERA AVX 08052C331JAZ2A
    Part No.:
    08052C331JAZ2A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED08052C331JAZ2A.pdf
    Description:
    CAP CER 330PF 200V X7R 0805
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    FLEXITERM®
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    200V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    Applications:
    Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 08052C331JAZ2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 08052C331JAZ2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 08052C331JAZ2A?
    Image 08052C331JAZ2A
    Part Number 08052C331JAZ2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series FLEXITERM®
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 330 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Soft Termination
    Ratings -
    Applications Boardflex Sensitive
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)