    KYOCERA AVX 08051A430JAT2A
    Part No.:
    08051A430JAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED08051A430JAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 43PF 100V NP0 0805
    Capacitance:
    43 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.037" (0.94mm)
    Datasheet:
    1. How to order 08051A430JAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 08051A430JAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 08051A430JAT2A?
    Image 08051A430JAT2A
    Part Number 08051A430JAT2A
    Product Status Active
    Capacitance 43 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings -
    Applications General Purpose
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)