    KYOCERA AVX 06036A220J4T2A
    Part No.:
    06036A220J4T2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED06036A220J4T2A.pdf
    Description:
    CAP CER 22PF 6.3V NP0 0603
    Capacitance:
    22 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    6.3V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order 06036A220J4T2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06036A220J4T2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06036A220J4T2A?
    Image 06036A220J4T2A
    Part Number 06036A220J4T2A
    Product Status Active
    Capacitance 22 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 6.3V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)