    KYOCERA AVX 06035F103K4T4A
    Part No.:
    06035F103K4T4A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED06035F103K4T4A.pdf
    Description:
    CAP CER SMD
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X8R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order 06035F103K4T4A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06035F103K4T4A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06035F103K4T4A?
    Image 06035F103K4T4A
    Part Number 06035F103K4T4A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X8R
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)