    KYOCERA AVX 06035C333K4T4A
    Part No.:
    06035C333K4T4A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED06035C333K4T4A.pdf
    Description:
    CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
    Capacitance:
    0.033 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order 06035C333K4T4A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06035C333K4T4A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06035C333K4T4A?
    Image 06035C333K4T4A
    Part Number 06035C333K4T4A
    Product Status Active
    Capacitance 0.033 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)