    KYOCERA AVX 06035C151K4T2A
    Part No.:
    06035C151K4T2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED06035C151K4T2A.pdf
    Description:
    CAP CER 150PF 50V X7R 0603
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order 06035C151K4T2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06035C151K4T2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06035C151K4T2A?
    Image 06035C151K4T2A
    Part Number 06035C151K4T2A
    Product Status Active
    Capacitance 150 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)