    KYOCERA AVX 06035C103M4T2A
    Part No.:
    06035C103M4T2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED06035C103M4T2A.pdf
    Description:
    CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    50V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order 06035C103M4T2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06035C103M4T2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06035C103M4T2A?
    Image 06035C103M4T2A
    Part Number 06035C103M4T2A
    Product Status Active
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)