    KYOCERA AVX 06033C681K4Z2A
    Part No.:
    06033C681K4Z2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED06033C681K4Z2A.pdf
    Description:
    CAP CER 680PF 25V X7R 0603
    Series:
    FLEXITERM®
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Soft Termination
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive, Boardflex Sensitive
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order 06033C681K4Z2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06033C681K4Z2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06033C681K4Z2A?
    Image 06033C681K4Z2A
    Part Number 06033C681K4Z2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series FLEXITERM®
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 680 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Soft Termination
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)