    KYOCERA AVX 06031C681K4T2A
    Part No.:
    06031C681K4T2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED06031C681K4T2A.pdf
    Description:
    CAP CER 680PF 100V X7R 0603
    Capacitance:
    680 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    100V
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.035" (0.90mm)
    Datasheet:
    1. How to order 06031C681K4T2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 06031C681K4T2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 06031C681K4T2A?
    Image 06031C681K4T2A
    Part Number 06031C681K4T2A
    Product Status Active
    Capacitance 680 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive
    Package / Case 0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)