    KYOCERA AVX 04026D105KAT4A
    Part No.:
    04026D105KAT4A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED04026D105KAT4A.pdf
    Description:
    CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
    Series:
    KGM - X5R
    Capacitance:
    1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    6.3V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 04026D105KAT4A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 04026D105KAT4A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 04026D105KAT4A?
    Image 04026D105KAT4A
    Part Number 04026D105KAT4A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series KGM - X5R
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 6.3V
    Temperature Coefficient X5R
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)