    KYOCERA AVX 04025C332K4T2A
    Part No.:
    04025C332K4T2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED04025C332K4T2A.pdf
    Description:
    CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
    Capacitance:
    3300 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    50V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.56mm)
    Datasheet:
    1. How to order 04025C332K4T2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 04025C332K4T2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 04025C332K4T2A?
    Image 04025C332K4T2A
    Part Number 04025C332K4T2A
    Product Status Active
    Capacitance 3300 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)