    KYOCERA AVX 04023U3R9BAT2A
    Part No.:
    04023U3R9BAT2A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED04023U3R9BAT2A.pdf
    Description:
    CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402
    Series:
    U
    Capacitance:
    3.9 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    25V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ultra Low ESR
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Datasheet:
    1. How to order 04023U3R9BAT2A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 04023U3R9BAT2A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 04023U3R9BAT2A?
    Image 04023U3R9BAT2A
    Part Number 04023U3R9BAT2A
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series U
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 3.9 pF
    Tolerance ±0.1pF
    Voltage - Rated 25V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Ultra Low ESR
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Package / Case 0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)