    Knowles Syfer 222522K00102JQTAF9LM
    Part No.:
    222522K00102JQTAF9LM
    Manufacturer:
    Knowles Syfer
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED222522K00102JQTAF9LM.pdf
    Description:
    CAP CER 1000PF 2KV C0G/NP0 2225
    Manufacturer:
    Knowles Syfer
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage - Rated:
    2000V (2kV)
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss, Non-Magnetic
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension:
    0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.165" (4.20mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Datasheet:
    1. How to order 222522K00102JQTAF9LM on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 222522K00102JQTAF9LM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 222522K00102JQTAF9LM?
    Image 222522K00102JQTAF9LM
    Part Number 222522K00102JQTAF9LM
    Manufacturer Knowles Syfer
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 2000V (2kV)
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss, Non-Magnetic
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.165" (4.20mm)