    Knowles Syfer 111122500102GQTAF9LM
    Part No.:
    111122500102GQTAF9LM
    Manufacturer:
    Knowles Syfer
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED111122500102GQTAF9LM.pdf
    Description:
    CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1111
    Manufacturer:
    Knowles Syfer
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    1000 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage - Rated:
    250V
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    High Q, Low Loss, Non-Magnetic
    Ratings:
    Applications:
    RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate:
    Mounting Type:
    Surface Mount, MLCC
    Package / Case:
    1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension:
    0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max):
    Thickness (Max):
    0.070" (1.78mm)
    Lead Spacing:
    Lead Style:
    Datasheet:
    1. How to order 111122500102GQTAF9LM on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 111122500102GQTAF9LM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 111122500102GQTAF9LM?
    Image 111122500102GQTAF9LM
    Part Number 111122500102GQTAF9LM
    Manufacturer Knowles Syfer
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Capacitance 1000 pF
    Tolerance ±2%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Q, Low Loss, Non-Magnetic
    Ratings -
    Applications RF, Microwave, High Frequency
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1111 (2828 Metric)
    Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.070" (1.78mm)