    KEMET T494D687K004AT
    Part No.:
    T494D687K004AT
    Description:
    CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
    Capacitance:
    680 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    4 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    150mOhm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)
    Qualification:
    1. How to order T494D687K004AT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T494D687K004AT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T494D687K004AT?
    Image T494D687K004AT
    Part Number T494D687K004AT
    Product Status Active
    Capacitance 680 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 4 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)