    KEMET T494A474K025AT
    Part No.:
    T494A474K025AT
    Description:
    CAP TANT 0.47UF 10% 25V 1206
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    9Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Qualification:
    1. How to order T494A474K025AT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T494A474K025AT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T494A474K025AT?
    Image T494A474K025AT
    Part Number T494A474K025AT
    Product Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 9Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)