    KEMET T350E226K010AT
    Part No.:
    T350E226K010AT
    Description:
    CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    2.7Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.217" Dia (5.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.350" (8.90mm)
    Lead Spacing:
    0.100" (2.54mm)
    Manufacturer Size Code:
    E
    Qualification:
    1. How to order T350E226K010AT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T350E226K010AT price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T350E226K010AT?
    Image T350E226K010AT T350E226K010AT7301
    Part Number T350E226K010AT T350E226K010AT7301
    Manufacturer KEMET KEMET
    Series T350, UltraDip II T350, UltraDip II
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Capacitance 22 µF 22 µF
    Tolerance ±10% ±10%
    Voltage - Rated 10 V 10 V
    Type Conformal Coated Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 2.7Ohm 2.7Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. - -
    Mounting Type Through Hole Through Hole
    Size / Dimension 0.217" Dia (5.50mm) 0.217" Dia (5.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm) 0.350" (8.90mm)
    Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)