    KEMET T322B475K010AT
    Part No.:
    T322B475K010AT
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    Axial
    Description:
    CAP TANT 4.7UF 10% 10V AXIAL
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    T322
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    10 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    8Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
    Height - Seated (Max):
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    B
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order T322B475K010AT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T322B475K010AT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T322B475K010AT?
    Image T322B475K010AT T322B475K010AT7200
    Part Number T322B475K010AT T322B475K010AT7200
    Manufacturer KEMET KEMET
    Series T322 T322
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Capacitance 4.7 µF 4.7 µF
    Tolerance ±10% ±10%
    Voltage - Rated 10 V 10 V
    Type Molded Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm 8Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. - -
    Mounting Type Through Hole Through Hole
    Size / Dimension 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm) 0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)