    KEMET T322A474K025AT
    Part No.:
    T322A474K025AT
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    Axial
    Description:
    CAP TANT 0.47UF 10% 25V AXIAL
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    T322
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    25 V
    Type:
    Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    16Ohm
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
    Height - Seated (Max):
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order T322A474K025AT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T322A474K025AT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T322A474K025AT?
    Image T322A474K025AT
    Part Number T322A474K025AT
    Manufacturer KEMET
    Series T322
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Capacitance 0.47 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 25 V
    Type Molded
    ESR (Equivalent Series Resistance) 16Ohm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)