    KEMET T110A335K015AT
    Part No.:
    T110A335K015AT
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package:
    Axial
    Description:
    CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    CSR13
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    3.3 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage - Rated:
    15 V
    Type:
    Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    6Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp.:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
    Height - Seated (Max):
    Lead Spacing:
    Manufacturer Size Code:
    A
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    Failure Rate:
    Grade:
    Military
    Qualification:
    MIL-PRF-39003/1
    1. How to order T110A335K015AT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T110A335K015AT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T110A335K015AT?
    Image T110A335K015AT
    Part Number T110A335K015AT
    Manufacturer KEMET
    Series CSR13
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Capacitance 3.3 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 15 V
    Type Hermetically Sealed
    ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm @ 100kHz
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)