    KEMET SSRH24NHS-25130
    Part No.:
    SSRH24NHS-25130
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSRH24NHS-25130.pdf
    Description:
    CMC 13MH 2.5A 2LN TH
    Current Rating (Max):
    13 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    2.5A
    Voltage Rating - DC:
    111mOhm (Typ)
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C
    Approval Agency:
    Features:
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    Height (Max):
    Datasheet:
    1. How to order SSRH24NHS-25130 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SSRH24NHS-25130 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SSRH24NHS-25130?
    Image SSRH24NHS-40059 SSRH24NHS-35080 SSRH24NHS-50026 SSRH24NHS-25130 SSRH24NHS-45041
    Part Number SSRH24NHS-40059 SSRH24NHS-35080 SSRH24NHS-50026 SSRH24NHS-25130 SSRH24NHS-45041
    Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
    Filter Type - - - - -
    Number of Lines 2 2 2 2 2
    Current Rating (Max) 13 mH @ 10 kHz 13 mH @ 10 kHz 13 mH @ 10 kHz 13 mH @ 10 kHz 13 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
    Voltage Rating - DC 111mOhm (Typ) 111mOhm (Typ) 111mOhm (Typ) 111mOhm (Typ) 111mOhm (Typ)
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Operating Temperature 250V 250V 250V 250V 250V
    Ratings -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C