    KEMET SSRH24NHS-20215
    Part No.:
    SSRH24NHS-20215
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSRH24NHS-20215.pdf
    Description:
    CMC 21.5MH 2A 2LN TH
    Current Rating (Max):
    21.5 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    2A
    Voltage Rating - DC:
    177mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C