    KEMET SSRH24NHS-12500
    Part No.:
    SSRH24NHS-12500
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Common Mode Chokes
    Package:
    Vertical, 4 PC Pin
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSRH24NHS-12500.pdf
    Description:
    CMC 50MH 1.2A 2LN TH
    Manufacturer:
    KEMET
    Package/Case:
    Vertical, 4 PC Pin
    Filter Type:
    Number of Lines:
    2
    Impedance @ Frequency:
    Current Rating (Max):
    50 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    1.2A
    Voltage Rating - DC:
    430mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C