    KEMET SSR21NVS-M20103
    Part No.:
    SSR21NVS-M20103
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSR21NVS-M20103.pdf
    Description:
    CMC 10.3MH 2A 2LN TH
    Current Rating (Max):
    10.3 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    2A
    Voltage Rating - DC:
    150mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C