    KEMET SSR21NVS-M18125
    Part No.:
    SSR21NVS-M18125
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSR21NVS-M18125.pdf
    Description:
    CMC 12.5MH 1.8A 2LN TH
    Current Rating (Max):
    12.5 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    1.8A
    Voltage Rating - DC:
    190mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C
    Approval Agency:
    Features:
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    Height (Max):
    Datasheet:
    1. How to order SSR21NVS-M18125 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SSR21NVS-M18125 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SSR21NVS-M18125?
    Image SSR21NVS-M10345 SSR21NVS-041090 SSR21NVS-M18125 SSR21NVS-M30041 SSR21NVS-M08475
    Part Number SSR21NVS-M10345 SSR21NVS-041090 SSR21NVS-M18125 SSR21NVS-M30041 SSR21NVS-M08475
    Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
    Filter Type - - - - -
    Number of Lines 2 2 2 2 2
    Current Rating (Max) 12.5 mH @ 10 kHz 12.5 mH @ 10 kHz 12.5 mH @ 10 kHz 12.5 mH @ 10 kHz 12.5 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max) 1.8A 1.8A 1.8A 1.8A 1.8A
    Voltage Rating - DC 190mOhm 190mOhm 190mOhm 190mOhm 190mOhm
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Operating Temperature 250V 250V 250V 250V 250V
    Ratings -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C