    KEMET SSR21NV-M031900
    Part No.:
    SSR21NV-M031900
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSR21NV-M031900.pdf
    Description:
    CMC 190MH 300MA 2LN TH
    Current Rating (Max):
    190 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    300mA
    Voltage Rating - DC:
    2.9Ohm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C
    Approval Agency:
    Features:
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    Height (Max):
    Datasheet:
    1. How to order SSR21NV-M031900 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SSR21NV-M031900 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SSR21NV-M031900?
    Image SSR21NV-M031900 SSR21NVS-M10345 SSR21NV-M20125 SSR21NV-M30064 SSR21NV-M35047
    Part Number SSR21NV-M031900 SSR21NVS-M10345 SSR21NV-M20125 SSR21NV-M30064 SSR21NV-M35047
    Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
    Filter Type - - - - -
    Number of Lines 2 2 2 2 2
    Current Rating (Max) 190 mH @ 10 kHz 190 mH @ 10 kHz 190 mH @ 10 kHz 190 mH @ 10 kHz 190 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max) 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
    Voltage Rating - DC 2.9Ohm 2.9Ohm 2.9Ohm 2.9Ohm 2.9Ohm
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Operating Temperature 250V 250V 250V 250V 250V
    Ratings -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C