    KEMET SSR21NHS-M20103
    Part No.:
    SSR21NHS-M20103
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSR21NHS-M20103.pdf
    Description:
    CMC 10.3MH 2A 2LN TH
    Current Rating (Max):
    10.3 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    2A
    Voltage Rating - DC:
    150mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C
    Approval Agency:
    Features:
    Mounting Type:
    Size / Dimension:
    Height (Max):
    Datasheet:
    1. How to order SSR21NHS-M20103 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SSR21NHS-M20103 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SSR21NHS-M20103?
    Image SSR21NHS-06385 SSR21NHS-05570 SSR21NHS-M07680 SSR21NHS-M20103 SSR21NHS-M10345
    Part Number SSR21NHS-06385 SSR21NHS-05570 SSR21NHS-M07680 SSR21NHS-M20103 SSR21NHS-M10345
    Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
    Filter Type - - - - -
    Number of Lines 2 2 2 2 2
    Current Rating (Max) 10.3 mH @ 10 kHz 10.3 mH @ 10 kHz 10.3 mH @ 10 kHz 10.3 mH @ 10 kHz 10.3 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max) 2A 2A 2A 2A 2A
    Voltage Rating - DC 150mOhm 150mOhm 150mOhm 150mOhm 150mOhm
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Operating Temperature 250V 250V 250V 250V 250V
    Ratings -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C -25°C ~ 120°C