    KEMET SSR21NHS-M18125
    Part No.:
    SSR21NHS-M18125
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Common Mode Chokes
    Package:
    Vertical, 4 PC Pin
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSR21NHS-M18125.pdf
    Description:
    CMC 12.5MH 1.8A 2LN TH
    Manufacturer:
    KEMET
    Package/Case:
    Vertical, 4 PC Pin
    Filter Type:
    Number of Lines:
    2
    Impedance @ Frequency:
    Current Rating (Max):
    12.5 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    1.8A
    Voltage Rating - DC:
    190mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C