    KEMET SSR21NHS-M15164
    Part No.:
    SSR21NHS-M15164
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSR21NHS-M15164.pdf
    Description:
    CMC 16.4MH 1.5A 2LN TH
    Current Rating (Max):
    16.4 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    1.5A
    Voltage Rating - DC:
    230mOhm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C