    KEMET SSHB10HS-R04620
    Part No.:
    SSHB10HS-R04620
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Common Mode Chokes
    Package:
    Vertical, 4 PC Pin
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSSHB10HS-R04620.pdf
    Description:
    CMC 62MH 400MA 2LN TH
    Manufacturer:
    KEMET
    Package/Case:
    Vertical, 4 PC Pin
    Filter Type:
    Number of Lines:
    2
    Impedance @ Frequency:
    Current Rating (Max):
    62 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max):
    400mA
    Voltage Rating - DC:
    2.45Ohm
    Voltage Rating - AC:
    Operating Temperature:
    250V
    Ratings:
    -25°C ~ 120°C