    KEMET AFPI160150TMW3N
    Part No.:
    AFPI160150TMW3N
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Feed Through Capacitors
    Package:
    Axial, Bushing
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDAFPI160150TMW3N.pdf
    Description:
    FILTER FILM FEED THROUGH AXL
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    AFPI 160
    Package/Case:
    Axial, Bushing
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Last Time Buy
    Capacitance:
    2500 pF
    Tolerance:
    Voltage - Rated:
    600V
    Current:
    16 A
    DC Resistance (DCR) (Max):
    6mOhm
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 85°C
    Insertion Loss:
    83dB @ 100MHz
    Temperature Coefficient:
    Ratings:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm)
    Height (Max):
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order AFPI160150TMW3N on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the AFPI160150TMW3N price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of AFPI160150TMW3N?
    Image AFPI160150TMW3N
    Part Number AFPI160150TMW3N
    Manufacturer KEMET
    Series AFPI 160
    Package/Case Axial, Bushing
    Packaging Bulk
    Product Status Last Time Buy
    Capacitance 2500 pF
    Tolerance -
    Voltage - Rated 600V
    Current 16 A
    DC Resistance (DCR) (Max) 6mOhm
    Operating Temperature -25°C ~ 85°C
    Insertion Loss 83dB @ 100MHz
    Temperature Coefficient -
    Ratings -
    Mounting Type Chassis Mount
    Size / Dimension 0.630" Dia x 1.339" L (16.00mm x 34.00mm)