    J.W. Winco 50.1-SC-10-4.5
    Part No.:
    50.1-SC-10-4.5
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED50.1-SC-10-4.5.pdf
    Description:
    MAGNET 0.394"D X 0.177"THICK RND
    Material:
    Samarium Cobalt (SmCo5)
    Size:
    0.394" Dia x 0.177" H (10.00mm x 4.50mm)
    Operating Temperature:
    200°C (TA)