    J.W. Winco 50.1-HF-13-4.5
    Part No.:
    50.1-HF-13-4.5
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED50.1-HF-13-4.5.pdf
    Description:
    MAGNET 0.512"D X 0.177"THICK RND
    Material:
    Ferrite
    Size:
    0.512" Dia x 0.177" H (13.00mm x 4.50mm)
    Operating Temperature:
    200°C (TA)
    Datasheet:
    1. How to order 50.1-HF-13-4.5 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 50.1-HF-13-4.5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 50.1-HF-13-4.5?
    Image 50.1-HF-13-4.5 50.1-HF-20-6 50.1-ND-8-4.5 50.4-HF-16-4.5-3.5 50.4-HF-20-6-4.3
    Part Number 50.1-HF-13-4.5 50.1-HF-20-6 50.1-ND-8-4.5 50.4-HF-16-4.5-3.5 50.4-HF-20-6-4.3
    Manufacturer J.W. Winco J.W. Winco J.W. Winco J.W. Winco J.W. Winco
    Series - - - - -
    Packaging Box Box Box Box Box
    Product Status Active Active Active Active Active
    Shape Round Round Round Round Round
    Magnetization - - - - -
    Material Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
    Finish Steel, Zinc Steel, Zinc Steel, Zinc Steel, Zinc Steel, Zinc
    Grade - - - - -
    Gauss Strength - - - - -
    Size 0.512" Dia x 0.177" H (13.00mm x 4.50mm) 0.512" Dia x 0.177" H (13.00mm x 4.50mm) 0.512" Dia x 0.177" H (13.00mm x 4.50mm) 0.512" Dia x 0.177" H (13.00mm x 4.50mm) 0.512" Dia x 0.177" H (13.00mm x 4.50mm)
    Operating Temperature 200°C (TA) 200°C (TA) 200°C (TA) 200°C (TA) 200°C (TA)