    J.W. Winco 50.1-HF-10-4.5
    Part No.:
    50.1-HF-10-4.5
    Manufacturer:
    J.W. Winco
    Category:
    Multi Purpose Magnets
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED50.1-HF-10-4.5.pdf
    Description:
    MAGNET 0.394"D X 0.177"THICK RND
    Manufacturer:
    J.W. Winco
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Shape:
    Round
    Magnetization:
    Material:
    Ferrite
    Finish:
    Steel, Zinc
    Grade:
    Gauss Strength:
    Size:
    0.394" Dia x 0.177" H (10.00mm x 4.50mm)
    Operating Temperature:
    200°C (TA)