    Infineon Technologies IRGC25B120UB
    Part No.:
    IRGC25B120UB
    Package:
    Die
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIRGC25B120UB.pdf
    Description:
    IGBT CHIP
    Package/Case:
    Die
    Packaging:
    Bulk
    IGBT Type:
    NPT
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    1200 V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    25 A
    Current - Collector Pulsed (Icm):
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
    2.7V @ 15V, 10A
    Gate Charge:
    Td (on/off) @ 25°C:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Datasheet:
    1. How to order IRGC25B120UB on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IRGC25B120UB price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IRGC25B120UB?
    Image IRGC25B120UB
    Part Number IRGC25B120UB
    Manufacturer Infineon Technologies
    Series -
    Package/Case Die
    Packaging Bulk
    Product Status Obsolete
    IGBT Type NPT
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
    Current - Collector (Ic) (Max) 25 A
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 10A
    Gate Charge -
    Td (on/off) @ 25°C -