    HenLv Power WRTD12S12LT-5W
    Part No.:
    WRTD12S12LT-5W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    24-SMD Module, 9 Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWRTD12S12LT-5W.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 12V 5W
    Manufacturer:
    HenLv Power
    Series:
    Package/Case:
    24-SMD Module, 9 Leads
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    9V
    Voltage - Input (Max):
    18V
    Voltage - Output 1:
    12V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    417mA
    Power (Watts):
    5 W
    Voltage - Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
    Efficiency:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Control Features:
    Approval Agency:
    CE
    Standard Number:
    Datasheet:
    1. How to order WRTD12S12LT-5W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WRTD12S12LT-5W price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WRTD12S12LT-5W?
    Image WRTD12S12LT-5W
    Part Number WRTD12S12LT-5W
    Manufacturer HenLv Power
    Series -
    Package/Case 24-SMD Module, 9 Leads
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type Isolated Module
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 9V
    Voltage - Input (Max) 18V
    Voltage - Output 1 12V
    Voltage - Output 2 -
    Voltage - Output 3 -
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 417mA
    Power (Watts) 5 W
    Voltage - Isolation 1.5 kV
    Applications ITE (Commercial)
    Features -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)