    HenLv Power WRFD110S24-10W
    Part No.:
    WRFD110S24-10W
    Description:
    DC DC CONVERTER 10W
    Voltage - Input (Min):
    70V
    Voltage - Input (Max):
    150V
    Voltage - Output 1:
    24V
    Current - Output (Max):
    417mA
    Power (Watts):
    10 W
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    80 ~ 88%
    Standard Number:
    1. How to order WRFD110S24-10W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WRFD110S24-10W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WRFD110S24-10W?
    Image WRFD110S24-6W WRFD110S24-10W WRFD110S24-15W WRFD110S24-20W
    Part Number WRFD110S24-6W WRFD110S24-10W WRFD110S24-15W WRFD110S24-20W
    Number of Outputs 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 70V 70V 70V 70V
    Voltage - Input (Max) 150V 150V 150V 150V
    Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V
    Voltage - Output 4 - - - -
    Current - Output (Max) 417mA 417mA 417mA 417mA
    Power (Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W
    Features - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Efficiency 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88%