    HenLv Power WRFD110S12-15W
    Part No.:
    WRFD110S12-15W
    Description:
    DC DC CONVERTER 15W
    Voltage - Input (Min):
    70V
    Voltage - Input (Max):
    150V
    Voltage - Output 1:
    12V
    Current - Output (Max):
    1.25A
    Power (Watts):
    15 W
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    80 ~ 88%
    Standard Number:
    1. How to order WRFD110S12-15W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WRFD110S12-15W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WRFD110S12-15W?
    Image WRFD110S12-6W WRFD110S12-10W WRFD110S12-15W WRFD110S12-20W
    Part Number WRFD110S12-6W WRFD110S12-10W WRFD110S12-15W WRFD110S12-20W
    Number of Outputs 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 70V 70V 70V 70V
    Voltage - Input (Max) 150V 150V 150V 150V
    Voltage - Output 1 12V 12V 12V 12V
    Voltage - Output 4 - - - -
    Current - Output (Max) 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A
    Power (Watts) 15 W 15 W 15 W 15 W
    Features - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Efficiency 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88% 80 ~ 88%